Apto-flex pełnią zdrowia i szczęścia

27 maja 2018


40 dni – tyle właśnie zajęło nam testowanie syropu Apto-flex na sprawne stawy (i nie tylko) firmy Aptus. Preparat miło nas zaskoczył i okazał się ciekawym dodatkiem kluskowej diety.

Nigdy wcześniej nie miałam styczności z tą firmą, także byłam bardzo ciekawa jak na preparat zareaguje mój pies. Dotychczas stosowałam jedynie proszkowe suplementy, które mieszałam z pokarmem. Wydawało mi się to najprostszą opcją "wciśnięcia" Goyi czegoś niemięsnego - tak właśnie oszukiwałam jej kubki smakowe.
Cieszę się, że mogłyśmy przetestować coś płynnego a zarazem smacznego, bo kluskowe podniebienie pokochało Apto-flex. Nie muszę mieszać syropu z pokarmem, bo wystarczy, że wleję odpowiednią dawkę na mały talerzyk, a Goya po prostu wchłonie miodowy płyn... a przy tym umyje naczynie do perfekcji. Po co komu zmywarka? Wystarczy psi jęzor!
- Syrop Apto-flex jest przeznaczony dla psów i kotów, a także koni. Może być stosowany profilaktycznie oraz do wspomagania leczenia i regeneracji aparatu ruchu u zwierząt w każdym wieku – mówi nam lek. wet. Sylwia Tymińska.
Syrop ma bardzo przyjemny, słodki zapach. Konsystencją i barwą przypomina miód. W jego składzie znajdziemy aż 6 składników: Kolagen (stanowiący źródło aminokwasów do budowy chrząstki stawowej i ścięgien, a także zapewniający prawidłową sprężystość i wytrzymałość aparatu ruchu), Siarczan glukozaminy (chroniący przed rozwojem stanów zapalnych kości i stawów), MSM (będący źródłem organicznej siarki niezbędnej do odbudowy stawów i ich komponentów, MSM wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwreumatyczne i przeciwutleniające), Siarczan chondroityny (to podstawowy budulec chrząstki stawowej, wykazujący działanie przeciwzapalne), Kwas hialuronowy (zapobiegający ocieraniu powierzchni stawu, zapewniając jego ruchliwość i chroniąc przed bolesnym procesem erozji) oraz ekstrakt z żurawiny (chroniący przed szkodliwym działaniem wolnych rodników).
Ponadto ekstrakt z żurawiny stanowi źródło witamin, składników mineralnych i przeciwutleniaczy, takich jak: wit. A3, B-karoten, luteina, zeoksantyna, wit. B1, B2, B3, B5, B6, B9, wit. C, wit. E, wit. K, Ca, Fe, Mg, Mn, P, K, Na, Zn, antocyjany, flawonole, kwasy fenolowe i proantocyjanidyny. Działa ona przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwutleniająco. Wpływa na mózg, jamę ustną, żołądek, jelita, serce, układ moczowy, nowotwory oraz zmniejsza użycie antybiotyków i zapobiega rozwojowi lekooporności.
- Nie ma przeciwwskazań, aby stosować syrop Apto-flex z innymi preparatami. Jedyny wyjątek stanowią preparaty o działaniu przeciwbiegunkowym. Należy wówczas zachować odpowiedni okres, wyznaczony przez producenta, pomiędzy podaniem środka o działaniu przeciwbiegunkowym, a podaniem syropu Apto-flex, aby nie zostało zaburzone jego wchłanianie – informuje lek. wet. Sylwia Tymińska.
Zaleca się stosowanie syropu w formie profilaktycznej, bo lepiej zapobiegać niż leczyć. W tym przypadku preparat należy stosować przez okres 3 miesięcy, po czym zrobić miesiąc przerwy i powtórzyć cały cykl. Syrop może być również stosowany przy wspomaganiu leczenia i rekonwalescencji. Wtedy można go stosować bez przerwy.
- Działanie syropu Apto-flex skierowane jest na aparat ruchu, zatem jeżeli nasz czworonożny przyjaciel potrzebuje np. dodatkowego wsparcia dla skóry lub porcji witamin i mikroelementów, możemy stosować takie produkty. Są one dostępne także w ofercie Aptus – dodaje lek. wet. Sylwia T.

Dawkowanie:
Pies
0-10 kg – 2,5 ml
10-20 kg – 5 ml
20-40 kg – 10 ml
40-60 kg – 15 ml

Kot
2,5-5 ml / na kota

Dzienna dawka, jaką podawałam klusce to równe 5 ml, które dzieliłam na dwie części. Jedną połowę dostawała z samego rana, z kolei drugą tuż przed ostatnim posiłkiem. Po około 2 tygodniach regularnego stosowania syropu zauważyłam pierwsze efekty. Nie trudno było je spostrzec, bo razem z Goyą sporo trenujemy, dużo spacerujemy, a ostatnio zaczęłyśmy też biegać. Jest więc oczywiste, że wolę zapobiegać niż leczyć, dlatego cieszę się, że mogłam przetestować Apto-flex i dzięki firmie Aptus wspierać stawy mojego psa. Z czystym sumieniem polecam syrop każdemu pieskowi, bez względu, czy jest to leniwy kanapowiec, czy aktywny sportowiec. O stawy trzeba dbać... a zdrowy pies to szczęśliwy pies... a co za tym idzie - szczęśliwy właściciel!
Aptus do - pełni zdrowia. Aptus do - pełni szczęścia.
W ofercie Aptus są dwie pojemności syropu Apto-flex. Opakowanie 200 ml zawiera dozownik i można je kupić w cenie 59,00 zł. Z kolei wersja 500 ml zawiera miarkę i kosztuje 115,00 zł. Można również zamówić próbkę testową o gramaturze 10 ml. Polecamy!

1 komentarz:

  1. Moja Lunka nabawiła się urazy podczas treningów. Dość powoli dochodzi do siebie. Robię wszystko żeby jej choć trochę ulżyć. Bardzo pomógł nam wpis https://johndog.pl/blog/zdrowie/urazy-ortopedyczne-u-psa-co-musisz-wiedziec/, bo początkowo nie wiedziałam nawet co małej jest. Dobrze, że napisałaś o tym leku. Koniecznie muszę do zamówić. Nie pomyślałam, żeby jej podawać preparaty wspomagające leczenie.

    OdpowiedzUsuń