Recenzja: Pro Sport Dog, czyli dbamy o psie mięśnie

24 marca 2018

W ramach współpracy z firmą Aptus Polska otrzymałyśmy kilka produktów do przetestowania oraz ich zrecenzowania. Dzisiaj zajmiemy się pastą Pro Sport Dog, czyli przekąską ograniczającą uszkodzenia mięśni. Oprócz tego PSD zwiększa spalanie tłuszczu i jest doskonałym źródłem energii dla każdego psiaka.

Nagroda w formie pasty nie jest dla nas nowością, bo często kupuję przysmaki w tubkach, które mieszczą się w każdej nerce, a często nawet w kieszeni. Jedyna różnica jest taka, że zwykle kupowałam przysmaki mięsne, które poza mniejszą lub większą zawartością białka, kilkoma witaminami i smakiem kurczaka nie miały w sobie nic bardziej wartościowego.
W przypadku Pro Sport Dog jest inaczej, bo wiem, że zadaniem produktu jest zmniejszenie występowania ryzyka związanego z uszkodzeniami psich mięśni. Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć i właśnie dlatego Aptus stworzył pastę dla psów aktywnych.
Przy okazji pochwalę firmę za chwytliwą nazwę produktu, która jak najbardziej jest pro! No bo jaki psiarz wielbiący psie sporty stwierdzi inaczej? Nazwa genialna... nic dodać, nic ująć - tyle w temacie.
Ale mniej zbędnego gadania... przyjrzyjmy się temu, co najważniejsze... czyli pod lupę weźmy to, co przekazuje nam producent. Mowa o składzie pasty oraz jej właściwościach.
SKŁADNIKI POKARMOWE:
białko: 14%
węglowodany: 7,9%
tłuszcz surowy: 76,6 %
popiół: 0,49%
wartość energetyczna: 3210 kJ
DODATKI:
L-glutamina: 1 000 mg
L-arginina: 400 mg
Beta-glukany: 300 mg
L-karnityna: 200 mg
Witamina E: 100 mg
Mleczan magnezu: 70 mg
Siarczan magnezu: 10 mg
Witamina B6: 0,9 mg
SKŁAD:
Olej słonecznikowy: 35,62%
Olej z łososia: 27%
Hydrolizat białka: 14%
Monostearynian gliceryny: 8%
Maltodekstryna: 7,3%
Olej z oliwek: 6%
Właściwości:
BCAA (walina, leucyna i izoleucyna) to niezbędne mięśniom aminokwasy o podstawowym znaczeniu dla ich metabolizmu. Ich obecność we krwi zapobiega procesom rozkładu masy mięśniowej podczas wysiłku fizycznego. Mogą być źródłem energii podczas dłuższego wysiłku, a po jego zakończeniu sprzyjają regeneracji masy mięśniowej. Przyspieszają również rozkład kwasu mlekowego.
L-arginina wykazuje silne działanie anaboliczne – zwiększa wydzielanie hormonu wzrostu, stymuluje rozwój mięśni i ich ukrwienie, wzmacnia odporność, przyspiesza procesy odnowy i gojenia ran.
L-glutamina to aminokwas najczęściej spotykany w mięśniach, który stymuluje ich rozwój, wydzielanie hormonu wzrostu i regenerację po wysiłku.
L-karnityna ma kluczowe znaczenie dla zaopatrzenia w energię serca i mięśni. Sprzyja transferowi tłuszczy z pokarmu do tkanek i jego wykorzystaniu. Ogranicza produkcję kwasu mlekowego u psów sportowych i w konsekwencji uśmierza bóle mięśni. Dodatkowo L-karnityna poprawia natlenienie mięśni i wspiera pracę serca.
Betaglukany należą do najsilniejszych ze znanych immunostymulatorów.
Witamina E to silny antyoksydant.
Magnez wspiera właściwe działanie serca, normalizuje krążenie i ma pozytywny wpływ na pracę mięśni i nerwów.

Po zapoznaniu się ze składem Pro Sport Dog można zrobić tylko jedno - przetestować! Ale ale... najpierw przyjrzyjmy się produktowi okiem psiarza, czyli co nieco o wyglądzie. Pro Sport Dog kosztuje 34 złote i zawiera 100 gram produktu.
Pierwszą rzeczą, jaka rzuciła mi się w oczy to oczywiście samo pudełko. Od razu widać, że produkt jest leczniczy, bo sam kartonik kojarzy się z wszelkimi lekami stojącymi nie tylko na półkach weterynaryjnych, ale również aptecznych. Prosty i przejrzysty design, plus czytelna treść - czego chcieć więcej? Również wygląd samej tubki jest bardzo delikatny dla oczu. Wszystko jasne i czytelne - dodatkowo psiasta sylwetka w kilku miejscach... więc nawet dziadkowie o słabym wzroku nie pomylą produktu dla zwierząt z jakimkolwiek innym. Żarty, żartami ale przejdźmy do rzeczy istotniejszych.

Sposób stosowania (według producenta):
Aptus PRO SPORT jest zalecany zarówno dla psów stale aktywnych fizycznie (sportowych, pracujących, ratowników, myśliwskich itp.) jak i w przypadku sporadycznego wysiłku.
U psów narażonych na stres i intensywny wysiłek zwiększa się znacznie ryzyko uszkodzenia mięśni w związku ze wzrostem poziomu metabolitów będących wynikiem ich pracy.
Celem stosowania Aptus PRO SPORT DOG jest ograniczenie uszkodzeń mięśni i związanego z tym spadku masy mięśniowej oraz zwiększenie spalania tłuszczu. Aptus PRO SPORT jest doskonałym źródłem energii podczas wysiłku fizycznego dzięki idealnej proporcji węglowodanów do tłuszczu oraz właściwościom sprzyjającym przyspieszeniu regeneracji po wysiłku.
Dawkowanie (według producenta): 
Aptus PRO SPORT DOG przeznaczony jest do stosowania w trakcie i po treningu/zawodach.
100 g pasty to objętość ustalona na 30 kg masy ciała psa. Dzienna dawka może być podana jednorazowo lub podzielona na kilka (2–3) mniejszych porcji i podawana bezpośrednio do pyska lub wymieszana z pożywieniem.
Nie zaleca się stosowania pasty u szczeniąt w wieku poniżej 4 miesięcy, suk ciężarnych i karmiących oraz psów z przewlekłą niewydolnością nerek i/lub wątroby.
Krótko, zwięźle i na temat...
Pasta sprawdza się świetnie, szczególnie jako forma nagrody. Tubka bez problemu mieści się w nerce, torebce, plecaku, a nawet kieszeni zimowej kurtki. Można ją zabrać na przydomowy trening, jak i na długi spacer, podczas którego planujemy wykonać kilka ćwiczeń.
Samo stosowanie nie jest problematyczne. Goya nie miała problemu ze zlizywaniem produktu wyciskanego prosto z tubki. Pastę można również nałożyć na inny przysmak, nasz palec, albo talerzyk (próbowaliśmy wszystkich opcji).
Pro Sport Dog smakuje psu i jest łatwa w aplikacji. Od teraz jest to nasz produkt must have i będziemy go zamawiać niejednokrotnie, bo o psie zdrowie trzeba dbać, a już szczególnie o mięśnie psa aktywnego.
Pastę można kupić w sklepie - TUTAJ lub przez Facebook'a - TUTAJ

Dziękujemy Aptus Polska za możliwość przetestowania pasty Pro Sport Dog, która bardzo przypadła nam do gustu - mnie jako świetna forma nagrody dla mojej kluski, a Goyi to ona po prostu zasmakowała ❤

2 komentarze:

  1. Wcześniej nie słyszałem o takich suplementach. Koniecznie muszę kupić tę pastę mojemu psu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna recenzja! Chyba też będziemy musieli się skusić na taką "pastę". super patent :P

    OdpowiedzUsuń