Jak zrealizować noworoczne postanowienia?

02 stycznia 2016

Nie wiem jak Wy, ale ja często mam tak, że nawymyślam sobie milion celów na nowy rok, a co do czego dochodzi kończę z małą ilością swoich wszystkich postanowień. Na to nie było czasu, wtedy była zła pogoda, samochód się zepsuł, kierowca zachorował, cały dzień się uczyłam, a tu jeszcze praca... i tak mogę wymieniać bez końca. Co więc zrobić, żeby wyjść od zera do pakera?

♥     ♥     
Może zacznij od samych podstaw. Pamiętaj, że każdy sukces motywuje do dalszej pracy. Dlatego lepiej podjąć się większej ilości prostych celów, niż małej ilości zadań trudnych do wykonania. Dlaczego? Ponieważ łatwe ćwiczenia prościej wykonać.
Jeśli jesteś osobą, która szybko się nudzi, a wszelkie wymyślone zadania stają się melancholijne - poproś o pomoc bliskiego. Teraz pewnie zapytasz jak to zrobić, skoro w pobliżu nie mieszka żaden psiarz... Otóż - wypisz na kartce wszystkie cele jakie chcesz wykonać - może być ich 20, a może być 200. Przygotuj wybraną przez Ciebie ilość karteczek, długopis oraz przygotowaną listę swoich psio-ludzkich zadań i zanieś wszystko swojej mamie, siostrze lub koleżance.. Niech ta osoba wybierze kilka najciekawszych zadań i wypisze je na karteczkach. Ważne jest to, abyś Ty jako wykonawca zadań nie znał swoich misji... W końcu... nigdy nie wiesz na co trafisz :)
Żeby zabawa była przednia trzeba opracować jakiś plan na jej realizację! Pomysłów jest pełno, trzeba jedynie jakiś wybrać i tu nadchodzę Wam z pomocą...

SZCZĘŚLIWY SŁOICZEK W PSIO-LUDZKIM WYDANIU
Wyznacz sobie cele, do których chcesz dążyć. Wypisz je na małych karteczkach, zamknij w małym słoiczku i losuj co jakiś czas szczęśliwą karteczkę. Wykonaj zadanie! Swój słoiczek możesz ozdobić według własnego uznania :)
SZACHOWNICA NIEWIADOMEGO WYBORU
To zabawa na krótki odstęp czasowy, np. tydzień. Do tego potrzebne będą Ci 2 kartki techniczne, mogą być kolorowe, oraz jedna zwykła, najlepiej biała i mała piłeczka. Na jednej z kartek technicznych namaluj kwadraciki o wielkości ok. 3x3 cm. W różnych miejscach i odstępach. Następnie je wytnij, tak aby w kartce pojawiły się kwadratowe otwory. Połóż białą kartkę pod tą z otworami, a za nią jeszcze jedną techniczną - wszystko sklej ze sobą, lub zszyj zszywaczem w kilku miejscach. W białych polach wypisz cele, złap za piłkę i do dzieła! Ciekawe co wylosujesz za pierwszym razem :) 
KOŁO FORTUNY
Potrzebujesz koła wykonanego z papieru technicznego, podzielonego na kilka części, wykałaczki, pineski oraz korka od wina (mogą być dwa).. Wypisz wybrane cele na kole fortuny, przyczep je pineską do korka, tak aby się obracało. Korek umieść na wykałaczce. Dodatkowy korek może posłużyć jako stojak. Dodaj strzałkę, która będzie wskazywać wylosowaną czynność..Na koniec losujemy i wykonujemy nasze zadanie! Miłej zabawy! :)

Jak podobają Ci się powyższe pomysły? A może masz inny równie ciekawy plan na realizację noworocznych celów? Pochwal się nim z nami, możesz również dodać link do bloga - będziemy obserwować Wasze postępy :)
Wszystkim planującym życzymy ogromu wytrwałości i zaciętości w dążeniu do wyznaczonego celu!

11 komentarzy:

 1. Bardzo pomysłowe pomysły, że tak to ujmę :D. Ja staram się planować realne postanowienia i wyraźnie sprecyzowane. Zwykle udaje się wszystko zrealizować ;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm. Nie lubię się bawić w jakieś plastyczno - techniczne cosie. W postanowieniach pomagają mi między innymi facebook i endomondo ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie nie rozumiem tego, jak ludzie mogą postanawiać sobie jakieś nierealne dla nich rzeczy (zależy od stopnia chęci) i denerwują się, bo nie udało im się tego zrobić w jeden dzień. Najpierw powinni postawić sobie małe postanowienia, np. spacer w lesie, nauczenie sztuczki, wyjazd gdzieś autem, spacer z psiarzem i powinni mieć na to na przykład miesiąc. I potem powinni mieć sobie postanowić większe rzeczy, typu intensywna praca na spacerach, wyjazd w góry, wyjazd nad morze, spacer 20 kilometrów i powinni mieć na to rok!
  Twoje pomysły są genialne, mega, ale to mega podoba mi się pomysł z tarczą. Ja w przyszłym roku takie zrobię, tyle że na miesiące. 12 trudniejszych wyzwań, na początek danego miesiąca będę kręcić i to, co wylosuję, postaram się zrobić w dany miesiąc. Mega pomysł, naprawdę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. My zamiast robić te wszystkie rzeczy po prostu bierzemy się do pracy, chociaż może kogoś innego do realizacji postanowień mogą zmotywować takie 'zabawy' :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialne! :)
  My robimy szczęśliwy słoiczek :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczęśliwy słoiczek podoba mi się najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słoik szczęścia to my mamy xD a ten drugi pomysł no bardzo ciekawy ale no, jestem leniwa do wykonywania takich rzeczy :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne pomysły. Najbardziej mi się podoba pomysł ze słoikiem :) Może podejmę się wyzwania.
  Obserwujemy i zapraszamy do nas:
  oczamipsa365.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń